Czy książka to dobry prezent na dzień matki?

Dzień matki to wspaniała okazja do docenienia własnej mamy i wręczenia jej wyjątkowego podarunku. Takim nietuzinkowym prezentem może być na przykład dobra książka. Wystarczy dodać do niej własnoręcznie napisaną dedykację, aby uczynić ją pamiątką na całe lata. Czy jednak książka to na pewno dobry pomysł na prezent dla mamy? A jeśli tak, to po jaką lekturę należy sięgnąć i gdzie szukać dobrze napisanych, zapadających w pamięć książek?

Książka jako prezent na dzień matki

Częstym prezentem na dzień matki są kwiaty lub słodycze. Niestety, obydwie te opcje mają swoją wadę – szybko znikają lub przemijają. Zamiast tego można zdecydować się na kupienie swojej mamie dobrej książki. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim:

– książka z autografem lub dedykacją to pamiątka na długie lata, którą można nawet przekazywać z pokolenia na pokolenie;

– dobra książka nigdy nie przeminie, a wrażenia z lektury pozostaną w sercu mamy na długo po jej zakończeniu;

– książka może być świetnym elementem zestawu prezentowego (dobrze sprawdzi się np. w zestawieniu ze smaczną herbatą);

– książka to prezent praktyczny, który zarazem zapewni mamie ciekawą rozrywkę.

Jakie książki warto podarować mamie?

Wiadomo już, że książka to wyjątkowo dobry pomysł na prezent na dzień matki. Na jaki tytuł warto się zdecydować? Przede wszystkim należy trzymać się tego, co mama lubi. Jeśli chętnie czyta kryminały, można poszukać nieco mniej popularnej lektury z tego gatunku. Dobrym wyborem jest także książka ulubionego autora. Należy jednak uważać, by nie kupić mamie książki, którą już dawno przeczytała. Inspiracji można poszukać w księgarniach internetowych lub na forach czytelniczych. Na tych ostatnich można zadać konkretne pytanie z prośbą o polecenie książki z danym motywem lub wątkiem. To świetny sposób na znalezienie tytułu, który sprawdzi się jako prezent na dzień mamy. Ostatecznie można także delikatnie podpytać mamę o to, jaką książkę chciałaby przeczytać w najbliższym czasie.

About the Author

You may also like these